Halıfleks Tufting Şüphesiz ki hele de kış aylarında tüm evlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Hatta çoğu zaman ofislerde bile yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Misafirliğe gittiğiniz her evde muhakkak en azından 1 halıflex tufting ile karşılaşmışsınızdır. Peki, bu tufting halılar sadece dekor amaçlı mı kullanılıyor? Kullandığımız tufting halıların bize ne gibi faydaları bulunmakta? Tabi ki de her eşyanın bir kullanım amacı olduğu gibi halıfleks tufting halıların da kullanım amaçları ve faydaları bulunmakta.

 

Halıflex tufting duvardan duvara halılar, üretildiği malzemeler ile hem yumuşacık hem de sıcağı yalıtarak kış aylarında daha sıcak tutmasını sağlamaktadır.

Örneğin çocuğunuz yeni yürümeye başlamış ve sürekli düşüp kalkıyor, halıfleks tufting sayesinde hem çocuğunuz sert ve soğuk zemine düşmeyecek hem de tufting halının yumuşak yapısıyla hasar almasını engelleyecek. Tufting Halı, yapısında milyonlarca ipliklerle işlenmiş ve bu sayede sıcaklık hissi uyandırır. Soğuk havalarda ılık havayı saklayarak sıcak tutar ayrıca sıcak havalarda da aynı şekilde sıcaklığa karşı yalıtım oluşturarak serin tutar.

 

Düzenli bir bakım ile tufting halılarınızın ömrünü de uzatmış olacaksınız. Haftada en az bir kere süpürerek temiz bir ortam elde etmiş olacaksınız. Fabrikamız da Üretilen halılar, üretim aşamasında içine leke tutmalarına karşı ne kadar kimyasal maddeler koysalar da bu halınızın hiçbir zaman kirlenmeyeceği anlamına gelmiyor. Ayrıca tufting halı kullanımı yaşlılar için de büyük önem arz ediyor.

 

Ayrıca birçok halıfleks tufting halı modelleri, ses yalıtımı da yapmaktadır. Ses bir süre sonra gürültüye dönüşür ve bu durum birçoğumuzu rahatsız eder. Yayılan sesler tufting halı sayesinde eşyalara çarpmadan tufting halı içine emilir.

Modern tufting halı konusunda ülkemizde hızla gelişmeler yaşanmıştır.Tufting halı seçerken en çok dikkat ettiğimiz bir diğer konu ise evimize uygun modelde tufting halılar seçmek. Seçtiğimiz tufting halılar genelde tarzımızı yansıtacak ürünler olmaktadır. Seçtiğimiz halılar ister klasik, ister modern tarzda olsun aslında dikkat etmeniz gereken şey halıların kalitesi ve içerdikleri kimyasal maddelerdir. Bu yüzden tufting halı alırken mutlaka kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Ayrıca Tufting Halı kullanımı, kış aylarında yerden kapacağımız soğuğa da engel olmaktadır. Hele de çocukların bünyeleri daha hassas olduğu için, Çocuğu olan aileler halı seçimlerinde daha duyarlı olmaları gerekmektedir.

Tufting halı, birçok üretici firma tarafından tercih edilen halı türüdür. Günümüzde tuft iplikleri, önceden dokunmuş bir zemin üzerine yeniden dokunarak tufting halı oluşturulur. Bu halı dokuma türüne tuft tekniği ile dokuma denilmekte ve günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Gaziantep merkez olmak üzere Türkiye’ye faaliyet gösteren seccade halıda ve daha birçok halı türünde adından söz ettirdiği gibi tufting halı alanında da önde gelen firmalardan biridir. Farklı birçok desen, renk ve fiyat yelpazesiyle her kesimden müşteriye hitap etmektedir.

Tufting Halıfleks halılar dokuma tarzına göre guruplara ayrılır. Bizim Gaziantep’teki fabrakımızda ürettimiz modeller kısa şunlardır.

 

Loop Pile / Bukle : Makine iğnelerinin önceden dokunmuş bir zemine iplikleri ilmek ilmek işlemesi ile olur. Sınırsız renk seçeneği mevcuttur

 

Cut Pile / Kesme : Bukle dokuma tekniğinin aksine iplikler bıçaklar yardımı ile kesilerek, tufting friese halılara değişik efektler verilerek ürettiğimiz halı çeşidir.

 

Graphic Pile / Grafik : Makine iğnelerinin önceden dokunmuş zemin üzerinde gezdirilierek ürettiğimiz, sınırsız renk ve desen seçenekleri sunan tufting halıfleks halı çeşididir.

Özel bir kesim tekniğiyle şekil verilen halı orijinal görüntüsü sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Her bir halı farklı dokuma ve kesim teknikleriyle değişik desenlerde dokunmakta özgünlüğünü de buradan almaktadır.

Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’de faaliyet gösteren firmamız bunun için sizlere hizmet vermektedir. İstediğiniz boyda istediğiniz desende evinize ve zevkinize uygun halı desenlerini ve çeşitlerini beğeninize sunuyoruz.

Halıcılıkta kalite, güven, özgünlük, geniş fiyat yelpazesi, sınırsız ürün çeşidi imkânını sunuyoruz. Öncelikli amacımız sizin için uygun, evinize zevkle sereceğiniz, aldığınıza asla pişman olmayacağınız ürünler sunmak…

Tufting Halı Üretim Fabrikamız konteyner, tır ve kamyon bazlı yüklemeler yapmaktadır. lütfen değerli siparişleriniz için iletişim kısmından bizlere ulaşısınız en iyi fiyat ve kaliteyi garanti etmekteyiz.

 

 

Şirketimiz kurulduğu günden bu güne sizlere güven içinde ve en üst kalitede hizmet vermeyi düstur edinmiştir. Bu sebeple kısa sürede geniş bir müşteri portföyüne ulaştık. Değişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar karşısında müşterilerimizin gereksinimlerine cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yolda her geçen gün daha da gelişmekteyiz.

 

*Ürettiği ürünlerle kendi kalitesini belirleyen firma, her geçen gün büyüyen, günümüzün gereklilikleri doğrultusunda ürünlerine ve çalışmasına yön veren yeniliklere açık yapısıyla hizmet vermeye devam ediyor.

3. Organize Sanayi Bölgesi Kamil Şerbetçi Bulv. No: 41
Şehitkamil/Gaziantep – TURKEY

+90 342 337 8933

Koleksiyonlar

Faydalı Linkler

Haber Bülteni​

Sitemizdeki güncellemelerden haberdar olun.

© Tozo Tufting 2020 . Bütün hakları saklıdır.
CLOSE
Add to cart